ایده های کارآفرینی

اگر شما خود را خلاق و ایده پرداز می دانید شما یکی از مشخصه های افراد خلاق را دارا هستید. ابتدا باید ایده خود را روی کاغذ بیاورید و در واقع ایده خود را به زبان ساده بنویسید. سپس بر روی روش های اجرای آن فکر کنید و راه حل های مناسب به آن را پیدا کنید. در ابتدا باید توانایی های خود را بشناسید. شما چه تخصص و توانایی دارید؟ فقط ایده و خلاقیت کافی نیست. ایده به همراه موارد انگیزشی به تخصص یابه کمک افراد متخصص نیاز دارید.

در ادامه این مطلب به چند ایده کارآفرینی اشاره می کنیم.پنج ایده کارآفرینی

1)       ساخت زیورآلات و بدلیجات

یکی از مواردی که بسیار در فضای مجازی بوژه اینستاگرام طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده ساخت و فروش زیورآلات می باشد. ساخت مصنوعات دستی مانندگردنبند و گوشواره بهره بگیرید. می‌توانید از سیم، مهره و چند ماده‌ی دیگر استفاده کنید، آن‌ها را کنار هم بگذارید و زیورآلاتی منحصر به فرد بسازید. شما می‌توانید حاصل دست‌تان را به‌صورت آنلاین یا در فروشگاه‌های محلی و نمایشگاه‌ها بفروشید.

2)      تولیدکننده‌ی ویدئو

ویدیوهای آنلاین و کوتاه برای اینستاگرام  به یک رویکرد روبه‌رشد تبدیل شده‌است. شما می‌توانید با تولید ویدیوهای خودتان کسب و کار راه بیندازید و از طریق تبلیغات در یوتیوب، آپارات و یا حتی کار کردن با مشتریان‌تان در پروژه‌های ویدیویی‌شان به درآمد خوبی برسید.

هریک از مراحل تولید ویدوئو مانند تصویر برداری، تدوین می تواند بعنوان یک ابزار مفید بشمار آید.

3)     نویسنده‌ی کتاب کودک

اگر به کار در زمینه کودکان علاقه دارید می توانید در این عرصه وارد شود. کتاب کودک فرصت‌های خلاقیت بسیاری همراه دارد. شما می‌توانید در داستان‌سرایی‌تان خلاقیت به‌خرج دهید و با تصویرگری زیبا کتابتان را جذاب تر نماید برای این کار می توانید  فردی را برای طراحی تصویر کتاب‌تان برگزینید.

4)      فروشگاه ملزومات هنری

اگر می‌خواهید از علاقه‌تان به هنر و خلاقیت‌تان برای کمک به هنرمندان استفاده کنید، قابی برای عرضه‌ی محصولات‌شان فراهم کنید، شما می‌توانید انواع قاب ها، جعبه ها را برای ارائه کار هنرمندان بسیازید و به آنها بفروشید.

5)     عروسک سازی

عروسک های ایرانی بسیار زیاد هستند ولی در فضای اینتنرنتی بسیار محدود هستد و بیشتر عروسک های خارجی برای فروش به چشم می خورند. شما می توانید عروسک های دستی انگشتی و بافتنی زیبایی مطابق با سلیقه و فرهنگی ایرانی بسازید و در این زمینه پیشتاز باشید.

جستجوی شما با هیچ محصولات مطابقت نداشت